Czy mieszkania na sprzedaż o wysokim standardzie to dobra alternatywa dla domów jednorodzinnych?

03.03.2021

Szary salon w tle z kuchnią

W polskim budownictwie mieszkaniowym obserwujemy obecnie trend, w wyniku którego na rynek pierwotny trafia coraz więcej domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej i szeregowej oraz segmentów. Czy to oznacza, że dostępne jeszcze bezpośrednio od deweloperów nowe mieszkania na sprzedaż to ostatnia okazja, żeby nabyć mieszkanie o wysokim standardzie?

Wydawać by się mogło, że własny dom z ogrodem to marzenie każdego Polaka. Tymczasem badania rynku, poparte doświadczeniami inwestorów dowodzą, że zainteresowanie nowymi mieszkaniami o wysokim standardzie nie spada. Są wśród nas osoby, w tym także rodziny, które przedkładają komfort mieszkania w przestronnym apartamencie nad obowiązki towarzyszące utrzymaniu domu i ogrodu. Na korzyść mieszkań i apartamentów przemawiają duże, słoneczne tarasy, które oferują dodatkową przestrzeń do odpoczynku i rekreacji na świeżym powietrzu, sprawiając, że nowe mieszkania stanowią naprawdę ciekawą alternatywę dla bliźniaków, szeregów i segmentów.

 

Mieszkania na sprzedaż od dewelopera – dlaczego warto?

Rynek wtórny ma nam do zaoferowania szereg mieszkań w ciekawych lokalizacjach. Mimo to, większość z nas wybiera mieszkania na sprzedaż bezpośrednio od dewelopera. Dlaczego? Powodów jest kilka:

  • możliwość uzyskania finansowania zewnętrznego na korzystnych warunkach,
  • możliwość wprowadzenia zmian lokatorskich w zakresie przewidzianym umową zakupu lokalu,
  • możliwość zamówienia mieszkania w stanie „pod klucz”,
  • dogodne lokalizacje nowych inwestycji.

Dodatkowo mieszkanie w nowopowstałym obiekcie to gwarancja beznakładowej eksploatacji lokalu przez wiele lat. Wprowadzając się do takiego mieszkania nie musimy myśleć o wymianie stolarki okiennej, instalacji elektrycznej, gazowej czy wodno-kanalizacyjnej. Nowe mieszkania są ponadto energooszczędne i zapewniają wysoki komfort użytkowy. Wykonane z materiałów budowlanych nowej generacji charakteryzują się walorami akustycznymi – nie słyszymy sąsiadów i sąsiedzi nie słyszą nas – oraz termicznymi. Dodatkowo mieszkańcy nowych bloków mogą liczyć na garaże podziemne oraz komórki lokatorskie, a także możliwość korzystania z zagospodarowanej przestrzeni rekreacyjnej wokół budynku czy osiedla mieszkaniowego. Dużym atutem nowych mieszkań na sprzedaż jest również kameralny charakter osiedli, które w niczym nie przypominają dużych molochów z wielkiej płyty.